Zadnja anketa stranki, ki bi jo vodil Logar napoveduje okoli deset odstotkov, izpostavi Kršinar, torej ima približno enak domet kot ga je imel Gregor Virant. Dvomim, da bi lahko bil predsednik vlade – kvečjemu bi lahko bil jeziček na tehtnici, a mislim, da je bolj mišljen kot satelit, ki bi Janši priskrbel dodatne glasove za oblikovanje četrte vlade, meni Kršinar.
Spregovorita tudi o predvolilni koaliciji, ki jo je Logarjevi morebitni novi stranki ponudil predsednik Nove Slovenije Matej Tonin. Kaj natančno mu ponuja, kako realen je tak scenarij in zakaj Logarju in Toninu ne velja delati računa brez krčmarja, pardon, Janeza Janše. Za povrh po zadnjih anketah obe stranki skupaj ne bi dobili toliko kot SDS
Bo na evropskih volitvah naslednje leto nastopila Logarjeva lista, zanima Šurlo. Če bo hotel ostati v pogonu in ohranjati svojo priljubljenost in prepoznavnost, bo moral iti na evropske volitve, je prepričan Kršinar.
Kako sogovornika ocenjujeta Logarjeve podpornike, ki so se zbrali na ustanovitvi Platforme sodelovanja. Koliko bi jih ostalo pri Logarju, če bi platforma prerasla v politično stranko – bi bil v njej prostor za levičarja Jerneja Pikala?
Izpostavita preobrat v razmišljanju Janeza Janše, ki je bil nekoč alergičen na nove stranke, danes pa jih ne samo pozdravlja ampak jih pomaga postavljati na noge.
Kako realna je možnost, da Anže Logar izstopi iz SDS, ki jo je omenil v intervjuju za Večer. Je možen zaigran konflikt med Janšo in Logarjem?
Sogovornika spregovorita tudi o vladi Roberta Goloba, ki je prišel na oblast kot antijanša in bo predvidoma šel na volitve tudi leta 2026, ko naj bi ga izzval Logar. Pričakoval sem, da bo Golob vodil zmerno, sredinsko politiko, kakršno je nekoč vodil Janez Drnovšek, pravi Kršinar o razočaranju, ki ga predstavlja vlada Roberta Goloba. Zelo bom presenečen, če bo dobil še en mandat, še dodaja.