Ameriško veleposlaništvo: Če koga naša skrb za slovenski narod moti, pa naj bo tako
18. jan. 2013 11:19 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Na veleposlaništvu ZDA so v odzivu na očitke Kluba slovenskih veleposlanikov danes poudarili, da mediji pogosto naslavljajo vprašanja na veleposlanika Josepha Mussomelija ter da on vztraja pri stališču, da bi morala izvedba reform ostati prioriteta Slovencev. "Če koga naša skrb za slovenski narod moti, pa naj bo tako," so dodali.
"Veleposlanik Mussomeli skoraj vsakodnevno prejema prošnje za izjave medijem, pogosto o domačih zadevah. Dosledno je vztrajal pri stališču, da ne bi smelo Slovencev nič odvrniti od vprašanj, ki jih najbolj prizadenejo - kot so pozivi voditeljem, naj nadaljnje izvajanje prepotrebnih reform ostane njihova prioriteta. Če koga naša skrb za slovenski narod moti, pa naj bo tako," je danes v izjavi zapisal vodja oddelka za stike z javnostmi na ameriškem veleposlaništvu Christopher Wurst.
Klub slovenskih veleposlanikov je v četrtkovem odprtem pismu ameriškemu veleposlaniku v Sloveniji očital, da se vmešava v slovenske notranje zadeve in s tem žali dostojanstvo vseh zavednih slovenskih državljanov. "Vseeno je, katera politična opcija v Sloveniji vam je bližja, toda ob tem nimate nikakršnega pooblastila za svoj politični aktivizem," je Mussomelija med drugim opozoril predsednik kluba, ki združuje nekdanje slovenske veleposlanike, Peter Toš.
Mussomeli je v minulih dneh nekajkrat komentiral razmere v Sloveniji. V torek je tako po srečanju s podpredsednico DZ Romano Tomc iz SDS po poročanju Dela izjavil, da se mora Slovenija izogniti predčasnim volitvam, saj da z njimi ne bi rešili ničesar.
Dan pred tem je ugotovitve protikorupcijske komisije glede premiera Janeza Janše in ljubljanskega župana Zorana Jankovića komentiral za Finance in pri tem menil, da gre za resne obtožbe in da so ljudje lahko upravičeno zaskrbljeni v zvezi s tem.
Toš je sicer v četrtkovem pismu spomnil, da je takratni predsednik republike Danilo Türk Mussomelija že pred približno letom dni javno opozoril, da njegovo vmešavanje v politične povolilne zadeve Slovenije nikakor ni skladno z vlogo veleposlanika v tuji državi.
Takrat je namreč Mussomeli večkrat javno komentiral dogajanje, povezano z oblikovanjem koalicije po predčasnih volitvah konec leta 2011.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke