Čeprav vlade Bratuškove in njenega nepremičninskega davka večina po javnomnenjskih anketah ne podpira, se dominantni mediji za to ne zmenijo, ampak še naprej navijajo zanjo. Od njihovega vsakodnevnega pranja možganov se nam že pošteno obrača želodec. Tako so nas prejšnji teden ob piaru za nepremičninski davek metodično posiljevali še s parolami o državotvornosti. Kdor je proti davku, je takoj ožigosan za nedržavotvornega. Kot običajno sta izstopali PS in SD, ki sta pod Janševo vlado vedno in povsod pokazali zgolj nedržavotvornost, ko sta rovarili proti vsem ekonomskim ukrepom. Danes svoje oderuške davke razlagata kot edine državotvorne.
Vendar za PS in SD zahteva po državotvornosti seveda velja samo za druge. Zato nam žugajo po dominantnih medijih, da ni več časa za šale, da jih je odnesel vrag. Torej največji koalicijski stranki potrjujeta, da sta se v opoziciji zgolj šalili na naš račun?! Ceno njihovih neslanih šal, ki sploh niso smešne, plačujemo davkoplačevalci. Potemtakem so se tudi dominantni mediji lani zgolj šalili na račun javnosti, ko so Janševo in Šušteršičevo zmanjševanje proračunskega primanjkljaja posmehljivo zavračali s sloganom Še kikl'co prodala bom, za tri odstotke dala bom? Danes je za iste dominantne medije tri odstotke BDP proračunskega primanjkljaja malodane sveti gral.
Ampak v Sloveniji se dominantno-medijska realnost hočeš nočeš mora prilagajati zgolj eni ideološki barvi. Tako je tudi PS lani jeseni verjetno za hec vložila v ustavno presojo zakon o poslancih, ki ga je ustavno sodišče prejšnji teden zavrglo, a ne? Sicer bi se Bratuškova spet lotila ustavne presoje tega zakona, namesto da je tudi glede tega vprašanja, kot pri slabi banki in SDH, obrnila ploščo. S tem je povedala še marsikaj – da se je s PS lani borila proti varčevanju pri sebi, danes pa na oblasti ljudstvo odira z vedno novimi davki. Temu se ne reče varčevanje, temveč bratuškovanje, to je trganje kruha iz ust davkoplačevalcem!
Pri razpravah o nepremičninskem davku poleg zahtev po državotvornosti med najhujše parole zagotovo spada trditev Bratuškove, da ni druge alternative. Kako, a smo prav slišali!? Da ni alternative novim in višjim davkom, s katerimi nas lupi vlada Bratuškove? Seveda je alternativa, in ne zgolj ena. Obstaja kar 9,6 milijarde (evrov) alternativ, kolikor znaša poraba državnega proračuna. Bratuškova ima namesto oderuških davkov alternativo v krčenju razbohotene državne porabe in varčevanju javnega sektorja. Vendar o tem noče nič slišati, ker je nesposobna krčiti javno porabo. Zato se bratuškovanje, to je nesposobnost vlade in njeno neskončno odiranje državljanov z davki in prispevki, kar nadaljuje in nadaljuje.
Tudi večina koalicijskih partnerjev Bratuškove je povsem izgubila stik z realnostjo, saj so začeli verjeti blodnjam dominantnih medijev, da so lahko zgolj oni rešitelji Slovenije. Kot vedno s svojimi klovnovskimi izjavami izstopa šef SD Lukšič, ki se je tokrat pobesnelo lotil Erjavca in ga obtožil, da nepremičninskemu zakonu nasprotuje zgolj zaradi ratingov in s tem povečuje proračunski deficit. Od hinavščine se Lukšiču očitno že blede, saj se je ravno on doslej najglasneje boril proti zmanjševanju proračunskega primanjkljaja in vsak tak poskus takoj ozmerjal kot neoliberalizem. Nepričakovano je prejšnji teden Lukšiča v hinavščini zasenčil vodja poslanske skupine SD Matjaž Han. Na očitek, da je Veber v opoziciji prodajo državnih podjetij označil za veleizdajo, je odgovoril, da v SD pač menjajo mnenje in marsikaj govorijo, da bi se prikupili volivcem. Torej je v SD vse, kar govorijo, namenjeno zgolj zavajanju volivcev.
Čeprav ima vlada Bratuškove že po slabih sedmih mesecih izredno majhno javnomnenjsko podporo, velika večina pa zavrača tudi njen zloglasni nepremičninski davek, se Bratuškova v svoji oblastni samovšečnosti razglaša za edino možno alternativo, ko se z vsemi štirimi oklepa oblasti. V tem sledi svojemu političnemu »stvarniku« Zoranu Jankoviću, ki je lani jeseni o sebi in svoji PS izjavil: »Mi smo edina možna alternativa.« Janković je takrat Janšo pozval k odstopu z besedami: »Gospod Janez Janša, če ne znate, ne zmorete, poglejte si ankete, ki kažejo vaše delovanje kot slabo delovanje za to državo in odstopite kot predsednik vlade. Alternativo tej vladi bodo izbrali državljani na volitvah.«
Danes Jankovićeve besede lahko dobesedno uporabimo za »njegovo« vlado Bratuškove, le Janšo zamenjamo z Bratuškovo in dobimo pravo alternativo sedanji vladi. Bratuškova bi si morala končno pogledati ankete, ki ji sporočajo, da res ne zna in ne zmore, da je nihče ne mara, da vse, kar dela, dela v škodo državljanov in države. Namesto da od drugih zahteva državotvornost, naj jo naprej poišče pri sebi in v imenu državotvornosti takoj odstopi. To je dejansko edina prava alternativa za Slovenijo: padec vlade Bratuškove in predčasne volitve.