Dobili smo predsednico republike, ki je popolno nasprotje svojega predhodnika. Medtem ko Borut Pahor pogosto ni imel svojega mnenja, ima Nataša Pirc Musar svoje mnenje prepogosto o vsem. Pahor bi se lahko bil večkrat oglasil, Pirc Musarjeva pa bi bila včasih lahko tudi modro tiho. Pahor tudi ni želel biti moralna avtoriteta, Pirc Musarjeva pa si to neizmerno želi, a ji tudi zaradi njenih značajskih lastnosti v praksi najbolje ne uspeva.
(...)
Bivša odstopljena ministrica za notranje zadeve je pred tem prišla v konflikt s predsednikom vlade, zoper katerega je sprožila tudi kar nekaj postopkov, z javnimi obtožbami proti premierju pa je nadaljevala tudi po tem, ko je bila že zaposlena pri Pirc Musarjevi. Odnosi med uradom predsednice republike in kabinetom predsednika vlade so se zaradi tega pričakovano poslabšali in so trenutno na najnižji točki. Nataša Pirc Musar namreč že nekaj časa iz ozadja ruši Roberta Goloba. Namesto da bi bila povezovalna, se prevečkrat po nepotrebnem zapleta v konfliktna razmerja.
(...)
Posebna zgodba je tudi prvi soprog Aleš Musar, ki se prepogosto pojavlja ob predsednici republike. Tudi mesečno denarno nadomestilo, ki ga prejema za sodelovanje pri protokolarnih obveznostih, je zaradi njegovega visokega premoženja, ki izvira iz privatizacijskih poslov, prav nehigienično.
Večer
Nataša Pirc Musar si neizmerno želi biti moralna avtoriteta, a ji tudi zaradi njenih značajskih lastnosti to ne uspeva
Silvester Šurla, odgovorni urednik Reporterja, o ambicijah in konfliktih predsednice države