Miha zelo slabo izraža negativna čustva – pojma nisem imela, da je njemu karkoli manjkalo
Saša Lendero, pevka, o šumu v komunikaciji z bivšim partnerjem Miho Hercogom
Saša Lendero, pevka, o šumu v komunikaciji z bivšim partnerjem Miho Hercogom
Včasih imam še vedno težave s spanjem in sem ponoči pač budna. Učinki nespečnosti so vidni naslednji dan: vse mi gre na živce, hitro postanem zoprna, celo nesramna in ničesar ne zmorem dobro opraviti. Moram se naspati. In ko se naspim, je življenje spet lepo.
Jasna je tokrat v svojo oddajo Z Jasno in glasno!, ki je na sporedu vsak petek ob 20.00 na TV Veseljak Golica, povabila pevca Vilija Resnika, Firbca Jaka Šinkovca ter Nevenko Stepan, ki jo mnogi poznajo kot Veseljakovo Zinko.
Bojan Požar mora stiskati pesti za vrnitev Janeza Janše na oblast. Po letu 2022, ko se je z oblasti poslovila tretja Janševa vlada, je zanj manj denarja od medijskih agencij in državnih podjetij, prav tako pri njem ne »oglašujejo« več podjetja s po enim zaposlenim in brez možnosti, da se jih kontaktira.
Po nedeljskem referendumu politiko zaposlujejo analize izida glasovanja, pogledi pa so uprti tudi že v prihodnje volitve. Prvak NSi Matej Tonin vztraja, da njegove stranke v vladi, ki bi jo vodil prvak SDS Janez Janša ne bo, ta odgovarja z vabilo članom NSi v SDS. Na drugi strani političnega pola pogovore o sodelovanju nadaljujeta Levica in Vesna.
Huawei Watch 5 in Watch Fit 4 postavljata nove trende na področju zdravja in mode - Luksuzna izdelava in porazdeljeno optično tipalo X-TAP
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski se namerava danes v Ankari srečati s turškim kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom, šele nato se bo odločil, kako bo Ukrajina ravnala v zvezi z neposrednimi mirovnimi pogajanji z Rusijo, ki naj bi se danes začela v Istanbulu. Delegacija iz Moskve je po poročanju ruskih medijev že prispela v Turčijo.
Na ptujskem sodišču se je z izrekom sodbe danes zaključila obravnava proti Tomažu Arkliniču, obtoženemu sostorilstva pri umoru soproge Sabine Arklinič marca lani v okolici Kidričevega. Sodniki so ga spoznali za krivega in mu izrekli najvišjo možno kazen - 30 let zapora. V priporu bo ostal do pravnomočnosti sodbe, napovedana pa je pritožba.
Ameriški minister za zdravje Robert Kennedy mlajši je med sredinim zaslišanjem o zdravstvenem proračunu vlade v kongresu dejal, da Američani ne bi smeli poslušati njegovih zdravstvenih nasvetov, poročajo ameriški mediji. V senatu in predstavniškem domu je sicer branil varčevalne ukrepe ministrstva.
V Turčiji bodo po napovedih danes potekala neposredna pogajanja med Ukrajino in Rusijo, vendar pa na njih ne bo ruskega predsednika Vladimirja Putina. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je namreč sprva zahteval srečanje s Putinom, v sredo zvečer pa izrazil pripravljenost na pogovore v vseh formatih.
Slovenski avtorji pišejo premalo knjižnih grozljivk, je prepričan Tomaž Kotnik. Ne govori kar na pamet, statistike mu dajejo prav – le še planinski romani so v Sloveniji manj zastopani. Po desetletjih študiranja zakonitosti fiktivne groze in spogledovanja s pisanjem se je pred nekaj leti končno usedel in ustvaril svoj prispevek v žanru slovenskih grozljivk – z zgodovino in mitologijo navdihnjen roman Mor.
Prve majske dni smo poslušali prepire, katera slovenska vlada je bila prva!? Demosova leta 1991 pod vodstvom Lojzeta Peterleta? Prva vlada po drugi vojni, ki jo je vodil Boris Kidrič? Morda pa vlada iz leta 1919, ki jo je vodil Josip Pogačnik? Če bi bili Slovenci podobni npr. Srbom, bi našli še kakšno pred letom 1919! Srbi so znani po tem, da znajo povzdigniti sebe, svojo zgodovino, da znajo celo poraze spremeniti v svoje zmage. Bitka na Kosovem polju s Turki leta 1389 je bila neodločena, a prej izguba kot zmaga, vendar jo Srbi slavijo kot zmago. Slovenci smo njihovo pravo nasprotje. Vse potlačimo!
Po reorganizaciji Centra za varovanje in zaščito, ki deluje v okviru policije, želi lastne varnostnike tudi predsednica republike Nataša Pirc Musar. Ob tem pravi, da ne gre za nezaupanje centru, a podrobnih razlogov ne razkriva, je poročala TV Slovenija. Za razliko od varovanja premierja bi nadzor nad delom varnostnikov še vedno ohranila policija.
Milan Predan, nekdanji urednik Večera, o Elonu Musku in Donaldu Trumpu
Kakšna fantastična novica! Voditeljica na Aktualu in tudi priznana pevka Martina Švab je dobila ponudbo, ki je ni mogla zavrniti: Martin je na zasebni zabavi srečal Martino, skupaj sta se znašla na odru in bilo jima je tako lepo in enkratno, da sta se to odločila ponoviti in nekaj narediti skupaj. Glasbenik Martin Žunec je zavihal rokave in nastala je pesem, ki jo bosta predstavila na CMC festivalu.
Kaj izid nedeljskega referenduma pomeni za parlamentarne volitve prihodnjo pomlad? Zakaj je bil za novega papeža izvoljen prav ameriški kardinal Robert Prevost? Za nami je 80. obletnica konca druge svetovne vojne: kako so dan zmage obeležili v Moskvi, v Kijevu in v Ljubljani. O tem in drugih temah v novi epizodi Reporterjevega podkasta govorita Silvester Šurla, odgovorni urednik Reporterja, in novinar Dejan Steinbuch.
V družbi Valicon so takoj po zaprtju volišč izvedli anketo med člani njihovega spletnega panela. Zastavili so jim tri vprašanja, ali so se udeležili referenduma in kako so glasovali, če da, ter kaj so bili glavni razlogi za neudeležbo, če ne. V nadaljevanju predstavljamo rezultate na vzorcu n=2.025 anketirancev, za katere imamo na voljo podatke tudi o njihovi politični usmeritvi.
Na razpis kabineta predsednika vlade za najem poslovnega letala s posadko, ki se je iztekel v torek, sta se prijavila dva ponudnika. To sta FLYCOM Aviation iz Brusnic in Janez Let iz Ljubljane. Po pregledu obeh ponudb bodo na portalu javnih naročil objavili odločitev, so danes za STA povedali v kabinetu.
Predstavniki ministrstva za delo so, potem ko so v torek prejeli pismo turških delavcev gradbenega podjetja Yapi Merkezi o težavah, v katerih so se znašli, že obiskali kamp Orehek. Vnovič se tja odpravljajo v četrtek, ko bodo delavcem tudi svetovali, kako zaščititi svoje pravice, je danes povedal državni sekretar na ministrstvu za delo Dan Juvan.
Ker je cena Bitcoina pred kratkim presegla 109.000 USD, se trg ponovno razvname. Po podatkih CoinMarketCap je skupna tržna vrednost Bitcoina presegla mejo 2 bilijonov dolarjev, s čimer je še dodatno utrdil svoj položaj kralja trga digitalnih sredstev.