Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

Svet

Zmagal Button

Ekipa Brawn-Mercedes, presenečenje uvoda nove sezone svetovnega prvenstva formule 1, je svoje delo odlično opravila tudi na dirki. Na prvi preizkušnji sezone 2009 je v avstralskem Melbournu zmagal Britanec Jenson Button, zmago Brawna pa je z drugim mestom potrdil še Brazilec Rubens Barrichello. Tretji je bil lanski svetovni prvak Lewis Hamilton.

Button je v 154. nastopu na dirkah formule 1 dosegel šele drugo zmago po Budimpešti 2006.

Svetovni prvak Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), ki je imel na uvodni dirki veliko težav in je moral zaradi menjave menjalnika tudi začeti iz ozadja, se je na koncu prebil do tretjega mesta

Italijan Jarno Trulli (Toyota) se je le nekaj ur veselil tretjega mesta na letošnji prvi dirki svetovnega prvenstva formule 1 v Avstraliji. Vodstvo dirke ga je namreč kaznovalo s 25 sekundami pribitka zaradi prehitevanja v obdobju rumene zastave, tako da je na tretje mesto napredoval svetovni prvak Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes).

Trulli je s 25-sekundno kaznijo nazadoval s tretjega na 12. mesto, najbolj pa je nov razplet koristil Hamiltonu, ki se je tako prebil med najboljše tri, ob koncu osmerice dobitnikov točk pa sta se zdaj znašla oba dirkača Tora Rossa, Sebastien Buemi in Sebastien Bourdais.

Vodstvo dirke je že kaznovalo tudi Sebastiana Vettla (Red Bull), ki je po njihovem mnenju krivec za trčenje z Robertom Kubico tri kroge pred koncem. Na naslednji dirki bo začel z deset mest slabšega položaja, kot si ga bo priboril v kvalifikacijah. Za nameček je dobil še denarno kazen 50.000 evrov, ker je z uničenim dirkalnikom vztrajal na progi in ogrožal varnost ostalih dirkačev.