vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

Svet

Miss sveta 2012 je Kitajka Yu Wenxia

V Ordosu v Notranji Mongoliji je včeraj potekal finale lepotnega tekmovanja za miss sveta, laskavi naziv pa je letos pripadel Kitajski. Osvojila ga je 23-letna Yu Wenxia, študentka glasbe iz province Liaoning, poročajo tuje tiskovne agencije.

Yujeva, katere ambicije so bile vsaj pred osvojitvijo naslova razmeroma prizemljene - želela si je postati učiteljica glasbe, je v borbi za naslov premagala 115 tekmovalk iz drugih držav.

Kitajska je naslov sicer osvojila že drugič. Prva miss sveta s Kitajske je namreč leta 2007 postala Zhang Zilin.

Krono je Yujevi ob koncu velikega finala tekmovanja, ki je potekal na futuristično zasnovanem stadionu v Ordosu, predala Venezuelka Ivian Sarcos.

Na drugo mesto se je uvrstila Sophie Elizabeth Moulds iz Walesa, tretje pa je pripadlo Avstralki Jessici Michelle Kahawaty.

Slovenijo je na Kitajskem zastopala Nives Orešnik, ki so jo po manjših zapletih okronali julija v Ljubljani. Orešnikovi se ni uspelo uvrstiti v finalno petnajsterico.

Miss sveta je prireditev z dolgoletno tradicijo, ki so jo prvič pripravili že leta 1951. Prireditev je medtem sicer nekoliko izgubila na priljubljenosti na Zahodu, drugače pa je v azijskih državah.

Prva miss sveta je bila Švedinja Kiki Hakansson, leta 1986 pa je bila med finalistkami izbora najlepše tudi z oskarjem nagrajena ameriška igralka Halle Berry.