Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

Tina Maze s četrtim mestom v smuku zmanjšala zaostanek za Fenningerjevo

Z ženskim smukom na finalu svetovnega pokala alpskih smučarjev se je v Meribelu začel zaključni boj za veliki kristalni globus. Prvo dejanje boja med Tino Maze in Anno Fenninger je dobila slovenska zvezdnica, ki je s četrtim mestom zmanjšala zaostanek v skupnem seštevku le na 12 točk. Zmagala je Američanka Lindsey Vonn.

Vonnova je tako z zmago le še potrdila letošnji smukaški globus, drugo mesto je osvojila Avstrijka Elizabeth Görgl (+ 0,24), njena rojakinja Nicole Hosp z zaostankom treh desetink pa je bila tretja.

Mazejeva je za najhitrejšo zaostala 40 stotink, kar je na koncu prineslo četrto mesto. Fenningerjeva pa je zaostala 0,95 sekunde, na koncu je bilo to dovolj za osmo mesto. Slovenka je v Francijo prišla s 30 točkami zaostanka v skupnem seštevku, zdaj pa je razlika nekoliko manjša. Fenningerjeva ima pred zadnjimi tremi tekmami sezone zdaj le še 12 točk naskoka (1373-1361).

Tina Maze je v smukaški razvrstitvi sezono končala na tretjem mestu.

Nastopila je še ena slovenska tekmovalka, Ilka Štuhec, ki je tudi prišla med dobitnice točk in bila na koncu 15. (+ 1,40).