Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Jan Oblak do visoke zmage v Osasuni

Slovenski nogometni reprezentančni vratar Jan Oblak je v 29. krogu španske lige z madridskim Atleticom gostoval v Osasuni. Madridčani so slavili s 5:0.

Madridčane je v vodstvo proti enajstouvrščeni ekipi popeljal Joao Felix v 27. minuti. Isti igralec je tudi podvojil vodstvo, in sicer v 56. minuti. V 79., 82. in 88. minuti so Marcos Llorente, Alvaro Morata in Yannick Carrasco potrdili zmago Atletica. Oblak je igral celo tekmo, ob koncu tudi enkrat dobro posredoval in dvanajstič v tej ligaški sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.

Atletico se je z zmago prebil na četrto mesto, ima 49 točk, na prvih treh mestih pa so Barcelona (64), Real Madrid s tekmo manj (59) in Sevilla (51). Atleticu pa sledita Real Sociedad s tekmo manj (47) in Getafe (47).

Včeraj sta bili sicer še dve tekmi. Eibar in Athletic Bilbao sta se razšla z 2:2, pri čemer sta za domače zadela Garcia Kike v 19. in Fabian Orellana z bele pike v 78. minuti, za goste pa Raul Garcia, ki je v osmi minuti unovčil najstrožjo kazen, in Asier Villalibre v 81. minuti.

Dvoboj Valladolida in Celte se je končal z 0:0.

V četrtek bosta še tekmi Alaves - Real Sociedad (19.30) in Real Madrid - Valencia (22.00).