Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

Jakov Fak je svetovni prvak

Slovenski biatlonec Jakov Fak je na svetovnem prvenstvu v Kontiolahtiju osvojil prvo mesto na tekmi s skupinskim startom. Na Finskem je imel v zaključku več moči od Čeha Ondreja Moravca, ki je zaostal sekundo, bron je osvojil Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je zaostal 3,7 sekunde. Vsi trije so bili na strelišču nezgrešljivi.

Fak je na SP osvojil peto odličje. Svetovni prvak je bil že na posamični tekmi v Ruhpoldingu leta 2012, kjer je bil drugi še z mešano štafeto. Bron je osvojil v Pjeongčangu na posamični tekmi in v Novem Mestu 2013 v sprintu.

"Verjel sem vanj, da ob naredil, kar najbolje zna. Na tekmi je 30 najboljših na svetu, če bi samo tekli, bi jih teklo skupaj 25, streljanje naredi razliko. Jakov je bil ves čas zelo rezerviran, ni se razdajal na progi, nekdo ga je zmeraj potegnil zraven. Rekel sem mu, da je zame najboljši tekač," je za RTV Slovenija povedal glavni trener Uroš Velepec.