Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

Dvorana Tabor je bila kot savna, a slovenski košarkarji so vseeno povozili Madžare

Košarkarji Slovenije so v 1. krogu turnirja Adecco v Mariboru premagali Madžarsko s 84:64 (19:17, 38:38, 60:55).

* Dvorana Tabor, gledalcev 2500, sodniki: Zupančič, Mauer, Pohleven (vsi Slovenija).
* Slovenija: Rebec 6 (2:4), Dragić 2, Nikolić 4, Prepelič 10 (4:6), Murić 7 (3:3), Blažič 6 (2:2), Vidmar 13 (5:7), Hrovat 2, Dimec 8 (2:2), Čančar 8 (2:2), Dončić 18.
* Madžarska: Allen 13 (1:2), Keller 3 (1:2), Wittmann 13, Vojvoda 15 (2:2), A. Toth 2, Ferencz 10, Perl 8.
* Prosti meti: Slovenija 20:26, Madžarska 4:6.
* Met za dve točki: Slovenija 23:37, Madžarska 15:38.
* Met za tri točke: Slovenija 6:20 (Dončić 4, Prepelič 2), Madžarska 10:26 (Vojvoda 3, Wittmann 3, Ferencz 2, Allen 2).
* Skoki: Slovenija 35 (24 + 11), Madžarska 34 (16 + 18).
* Osebne napake: Slovenija 12, Madžarska 28.
* Pet osebnih: /.

Slovenski košarkarji so na pokalu Addeco v Mariboru odigrali drugo prijateljsko tekmo v okviru priprav na evropsko prvenstvo in podobno kot pred dnevi v Rogaški Slatini zanesljivo prišli do zmage. Pred 2500 gledalci so premagali Madžarsko s 84:64.

Najboljši igralec pri Sloveniji, ki je tokrat nastopila brez naturaliziranega Američana Anthonyja Randolpha - v soboto bo v ZDA skočil z zakonski stan z mehiško izbranko, je bil tako kot na prvi tekmi 18-letni Luka Dončić, ki je dosegel 18 točk (trojke 4:7, za dve točki 3:3) in zbral devet skokov. Gašper Vidmar je imel 13 točk (4 skoke, met iz igre 4:5), Klemen Prepelič pa deset (trojke 2:5).

Izbranci selektorja Igorja Kokoškova se bodo v Mariboru znova predstavili v nedeljo, ko jih ob 20.15 čaka še tekma s Češko.

S preizkušnjama na Štajerskem Slovenija končuje prvo tretjino pripravljalnih tekem, hkrati pa predzadnjič igrala pred domačo publiko. Naslednji konec tedna jo namreč v Opatiji čakata tekmi s Hrvaško in Ukrajino, 18. in 19. avgusta se bo mudila na turnirju v Izraelu, zadnjo tekmo pred odhodom v Helsinke pa bo odigrala 24. avgusta v Stožicah proti Hrvaški.

Podobno kot uvoden tekmec, univerzitetna reprezentanca Rusije, tudi Madžarska in Češka sodita v krog nekoliko manj zahtevnih reprezentanc, ki jih je strokovni štab Slovenije izbral za začetek pripravljalnih tekem. Madžarska bo letos prvič po osemnajstih letih nastopila na evropskem prvenstvu, Češka pa je sicer bolj redna udeleženka eurobasketov - 2015 je bila celo sedma, vendar bo letos nastopila brez prvega zvezdnika Jana Veselyja, ki se je nastopu odpovedal zaradi naporne klubske sezone v Fenerbahčeju.

Slovenija je na krilih Luke Dončića - s kapetanom Goranom Dragićem sta prvič skupaj zaigrala v začetni peterki - odpor gostov strla šele v zadnjih desetih minutah (24:9).

Tekma je bila zaradi hude vročine v dvorani Tabor na meji regularnosti in to je bistveno vplivalo na igro obeh ekip. Hudo je bilo že gledalcem na tribunah, kaj šele igralcem, ki so bili na igrišču. Žoge so jim zaradi znoja drsele iz rok, mnogo metov in podaj je bilo zaradi tega povsem zgrešenih, tudi ritem igre pa je bilo praktično nemogoče vzdrževati.

V zadnjih desetih minutah je Slovenija vendarle zaigrala toliko zavzeto, da je zlahka prišla do zanesljive zmage. Zadnjo četrtino je odprla z delnim izidom 16:0 in tako v petih minutah rešila vprašanje zmagovalca (76:55).

Selektor Igor Kokoškov je priložnost ponudil vsem 14 igralcem, ki jih je določil za tekmo, v civilnih oblačilih pa sta na koncu klopi obsedela Erazem Lorbek in Miha Lapornik.