Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Dva zadetka in podaja Kopitarja za zmago proti San Joseju

Hokejisti Los Angeles Kings so zmagovito odprli novo sezono severnoameriške hokejske lige NHL.

Po zmagi nad Philadelphia Flyers so kralji premagali še kalifornijskega tekmeca San Jose Sharks s 4:1 in to z obilno pomočjo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja. Kopi je bil najboljši igralec tekme z dvema zadetkoma in podajo.

Kopitar je asistiral že pri prvem zadetku na tekmi v dvorani SAP Center v San Joseju, ko je pomagal Dustinu Brownu v šesti minuti za vodstvo 1:0. Dobro minuto kasneje so domači morski psi izenačili na 1:1, zadel je Mikkel Boedker, kar pa je bil tudi zadnji domači gol na tekmi.

Osem sekund pred koncem uvodne tretjine je svoj prvi gol v sezoni vpisal Kopitar za novo vodstvo kraljev. Kapetan ekipe iz Los Angelesa je bil nato uspešen še v drugi tretjini, ko je v 33. minuti za vodstvo s 3:1 ukanil domačega vratarja. Četrti gol na tekmi je padel slabi dve minuti kasneje, ko je končni izid 4:1 postavil Nick Shore.

Kralji bodo naslednjo tekmo odigrali v noči s srede na četrtek na domačem ledu, ko bodo gostili Calgary.